RomânăEnglish
  PRIMA PAGINĂ CONTUL MEU CĂUTARE LISTĂ USERI INVITĂ TOP PATIMI MESAJE AJUTOR CHAT FORUM CONT NOU    
patimi.ro :: View topic - suflet singur
Reply to topic
suflet singur
maryus79

Reply with quote
ma numesc marius am 34 de ani am pb de sanatate din nastere si doresc sa cunosc o fata sufletista sa ma accepte asa cum sunt eu sami lumineze viata si zilele ma gasiti aici pup
View user's profileSend private message
anti_stress

Reply with quote
1.Daca vrei sa faci un bine,atunci fa-l cand este nevoie.
2.Daca poti sa faci pe cineva fericit,nu sta pe ganduri.
3.Daca dai ceva,nu astepta ca fapta sa se intoarca.
4.Daca primesti ceva,da mai departe.
5.Daca nu poti sa ajuti pe cineva,spune-i-o in asa fel incat sa nu o recepteze ca pe un refuz.
6.Daca poti ,construieste ceva,dar nu distruge.
7.Daca poti,fi hotarat in ceea ce spui si ceea ce faci.
8.Daca devii celebru,ramai modest.
9.Daca esti nervos,nu-ti descarca nervii pe altii.
10.Daca faci o observatie,nu jigni.
CEI 10 "DACA"-Chris Simion
anti_stress

Reply with quote
“Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic. As da valoare lucrurilor, dar nu pentru ce valoreaza, ci pentru ceea ce semnifica. As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina. As merge cand ceilati se opresc, m-as trezi cand ceilalti dorm. As asculta cand ceilalti vorbesc si cat m-as bucura de o inghetata cu ciocolata! Daca Dumnezeu mi-ar face cadou o bucatica de viata, m-as imbraca foarte modest, m-as intinde la soare, lasand la vederea tuturor nu numai corpul, ci si sufletul meu.Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc! Unui copil i-as da aripi, dar l-as lasa sa invete sa zboare singur. Pe batrani i-as invata ca moartea nu vine cu batranetea, ci cu uitarea. Atatea lucruri am invatat de la voi, oamenii… Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful muntelui, insa fara sa bage de seama ca adevarata fericire rezida in felul de a-l escalada. Am invatat ca atunci cand un nou nascut strange cu pumnul lui micut, pentru prima oara, degetul parintelui, l-a acaparat pentru intotdeauna.
Am invatat ca um om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice. Sunt atatea lucruri pe care am putut sa le invat de la voi, dar nu cred ca mi-ar servi, deoarece atunci cand o sa fiu bagat in interiorul acelei cutii, inseamna ca in mod neferecit mor.
Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea dormind, te-as imbratisa foarte strans si l-as ruga pe Dumnezeu sa fiu pazitorul sufletului tau. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o imbratisare, un sarut si te-as chema inapoi sa-ti dau mai multe. Daca as stii ca asta ar fi ultima oara cand voi auzi vocea ta, as inregistra fiecare dintre cuvintele tale pentru a le putea asculta o data si inca o data pana la infinit. Daca as stii ca acestea ar fi ultimele minute in care te-as vedea, as spune “te iubesc”si nu mi-as asuma, in mod prostesc, gandul ca deja stii.-Gabriel García Márquez
suflet singur
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
All times are GMT  
Page 1 of 1  

Reply to topic  
Caută rapid
Sunt
Caut
Tara
Judeţ
Oras
Intre si
Relatie
Doar cu poză
Doar online (acum 85 membri)

Nudul zilei

Statistici
Membri: 51763
Poze: 70796
Membri online: 85
Vizitatori: 1811
In camera de chat: 1
Matrimoniale Sulina TulceaMatrimoniale Cehu Silvaniei SalajMatrimoniale Odobesti VranceaMatrimoniale Boldesti-Scaeni PrahovaMatrimoniale Comarnic PrahovaMatrimoniale MexicFemei BacauMatrimoniale Medgidia ConstantaMatrimoniale Vrancea RomaniaCuplu cauta Cuplu
  Online:1811 vizitatori (85 membri - vezi lista lor)
Acest site de matrimoniale, relatii, prietenii contine imagini si text protejate prin legea drepturilor de autor! Toate drepturile rezervate! © 2007 PATIMI.RO
0.069