RomânăEnglish
  PRIMA PAGINĂ CONTUL MEU CĂUTARE LISTĂ USERI INVITĂ TOP PATIMI MESAJE AJUTOR CHAT FORUM CONT NOU    
patimi.ro :: View topic - Se poate trai fara pasiuni?
Reply to topic
Eu cred ca esti nebuna....
fafi

Reply with quote
Invisible_Woman wrote:
Un grup de psihologi a pus unor copii cu varste cuprinse intre 4 si 8 ani urmatoarea intrebare: "Ce inseamna dragostea?"Raspunsurile primite au fost mai profunde decat ne-am putea imagina:
--"Cand cineva te iubeste, felul in care iti rosteste numele este diferit.Chiar stii ca numele tau este in siguranta in gura lui."(Billy- 4 ani)-- "Este dragoste cand o fata se parfumeaza, un baiat se da cu after shave, ies impreuna in oras si se miros reciproc." --(Karl - 5 ani)"Dragostea este ceea ce te face sa zambesti atunci cand esti obosit." (Terri - 4 ani) --"Este dragoste atunci cand mami ii face cafea lui tati si ia o inghititura inainte de a i-o da, pentru a fi sigura ca gustul este OK." (Danny - 7 ani) --"Dragoste este atunci cand te saruti tot timpul. Apoi, cand obosesti de atata sarutat tot vrei sa fii impreuna si sa stai de vorba. Asa sunt mami si tati. Sunt caraghiosi cand se saruta." (Emily - 8 ani) --"Daca vrei sa inveti mai bine sa iubesti, trebuie sa incepi cu un prieten pe care il urasti..." (Nikka - 6 ani)--"Este dragoste atunci cand ii spui unui baiat ca iti place camasa lui, iar el se imbraca dupa aceea cu acea camasa in fiecare zi." (Noelle - 7 ani) --"Este dragoste atunci cand catelusul tau te linge cand ajungi acasa, desi l-ai lasat singur toata ziua." (Mary Ann - 4 ani) --"Mama ma iubeste mai mult decat oricine altcineva. Nimeni altcineva nu ma saruta seara inainte de culcare." (Clare - 6 ani) --"Este vorba de iubire atunci cand mananci in oras si ii dai cuiva cei mai multi dintre cartofii tai prajiti, fara sa ii ceri in schimb cartofii lui." (Chrissy -6 ani) --"Dragoste este intre un batranel si o batranica care sunt inca prieteni dupa atatia ani, desi se cunosc atat de bine." (Tommy - 6 ani) --"Atunci cand iubesti pe cineva genele ti se ridica si coboara si mii de stelute ies din tine." (Karen - 7 ani) --"Nu trebuie sa spui te iubesc daca nu este adevarat. Dar daca este adevarat, trebuie s-o spui cat mai des... Oamenii uita." (Jessica - 8 ani) Shocked Smile
Embarassed
View user's profileSend private message
X.

Reply with quote
Nebuna? Very Happy
Da,,,,,, NEBUNA
fafi

Reply with quote
Invisible_Woman wrote:
Nebuna? Very Happy
Cata.

Reply with quote
este este..
Pasiune si amar putem spune:((
crhistian

Reply with quote
Păcat ca timpurile de astăzi ,ne lăsa pe tot mai multi dintre noi fără pasiunea dea trai,si mai mult de atât am devenit o natie de profitori din toate punctele de vedere încât am uitat si noi sa mai trăim cu adevărat plăcerile Vieți si adevăratele pasiuni
Se poate trai fara pasiuni?
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
All times are GMT  
Page 2 of 2  

Reply to topic  
Caută rapid
Sunt
Caut
Tara
Judeţ
Oras
Intre si
Relatie
Doar cu poză
Doar online (acum 83 membri)

Nudul zilei

Statistici
Membri: 51763
Poze: 70796
Membri online: 83
Vizitatori: 1798
In camera de chat: 1
Matrimoniale Radauti SuceavaMatrimoniale Dej ClujMatrimoniale Viseu de Sus MaramuresMatrimoniale Urziceni IalomitaMatrimoniale Tandarei IalomitaMatrimoniale Comanesti BacauFemei BrasovMatrimoniale Bocsa Caras-SeverinMatrimoniale Slobozia IalomitaMatrimoniale Lugoj Timis
  Online:1798 vizitatori (83 membri - vezi lista lor)
Acest site de matrimoniale, relatii, prietenii contine imagini si text protejate prin legea drepturilor de autor! Toate drepturile rezervate! © 2007 PATIMI.RO
0.096