RomânăEnglish
  PRIMA PAGINĂ CONTUL MEU CĂUTARE LISTĂ USERI INVITĂ TOP PATIMI MESAJE AJUTOR CHAT FORUM CONT NOU    
patimi.ro :: View topic - Academia de Studii Economice
Reply to topic
Academia de Studii Economice
admin
Site Admin

Reply with quote
Regaseste-ti colegii si prietenii din facultate Smile Ce barfe despre fostii colegi sau profi ne poti spune?

Am citit intr-un articol ca fiecare facultate are o istorie, are legile ei pe care studentii au grija sa le transmita din an in an, si este obligatoriu ca toti sa se acomodeze cu ele.

O idee preconceputa este ca "La ASE merg in general fetele prostute si baietii care nu pot mai mult" si "La politehnica intra cine vrea dar iese cel destept sau cel cu pile (bani).

Parerile voastre care sunt?

Iata facultatile din ASE:

Colegiul Universitar Economic Bucuresti

Facultatea de Cibernetica

Facultatea de Comert

Facultatea de Finante-Banci

Facultatea de Relatii Economice Internationale
View user's profileSend private message
sandieshaw

Reply with quote
Pe unde am fost eu studenta, ASE-ul nici nu era luat in considerare ca institutie de invatamint universitar.. ignor aprecierea actuala... stiu doar ca la ASE se putea absolvi cel mai lesne la FF; cred ca si acum e la fel, poate mai rau, mai rau in sensul in care studentii nu participa la cursuri si seminarii, iar la examene dau spagi, ca doar de-aia se inscriu pe aici, sa produca bani din ceasul 0.
Mai stiu despre ASE doua lucruri: cibernetica era considerata o exceptie, acolo functionind studenti si profi cu un IQ indestulator; Relatiile Internationale era pepiniera de securisti (partial si cibernetica), datorita potentialului de contact cu Occidentul. Economisti cu ochi albastri: Voiculescu, Catarama etc.
Daca vreau sa evaluez stacheta unei universitati, ma uit cam ce populatie se perinda prin ograda respectiva... ii vad pe actualii ASE-isi aproape zilnic, eu avind biroul in zona Romana. Ma tem ca nu prea e motiv de mindrie sa fii inmatriculat pe-acolo...
simona

Reply with quote
Majoritatea pretendentelor la titlul de Miss "CEVA" erau studente la ASE sau la Drept Smile
Academia de Studii Economice
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
All times are GMT  
Page 1 of 1  

Reply to topic  
Caută rapid
Sunt
Caut
Tara
Judeţ
Oras
Intre si
Relatie
Doar cu poză
Doar online (acum 73 membri)

Nudul zilei

Statistici
Membri: 51763
Poze: 70796
Membri online: 73
Vizitatori: 10252
In camera de chat: 0
Chat onlineMatrimoniale Victoria BrasovMatrimoniale Eforie ConstantaMatrimoniale Viseu de Sus MaramuresMatrimoniale Topoloveni ArgesMatrimoniale Pogoanele BuzauMatrimoniale Stei BihorMatrimoniale Dorohoi BotosaniMatrimoniale Iernut MuresMatrimoniale Orsova Mehedinti
  Online:10252 vizitatori (73 membri - vezi lista lor)
Acest site de matrimoniale, relatii, prietenii contine imagini si text protejate prin legea drepturilor de autor! Toate drepturile rezervate! © 2007 PATIMI.RO
0.067